Nie dla nas starcie beniaminków

W niedzielny wieczór, jak zwykle w hali przy Piastowskiej nie zabrakło efektownych zagrań, ale przede wszystkim twardej walki o każdą piłkę z obu stron. Sędziowie chcąc ukrócić kipiące z zawodników emocje, rozdali 9 przewinień technicznych i 3 faule niesportowe w całym spotkaniu. Poza niezłym początkiem starcia i wygraniu pierwszych 10-ciu minut 24:17, w II odsłonie Akademików dopadła niemoc rzutowa i przed półmetkiem zdołali zanotować jedynie 8 oczek, przegrywając 32:33. Po przerwie wydawało się, że gospodarze opanowali sytuację, wyprzedając zespół z Wałbrzycha jednym punktem przed ostatnią odsłoną. Na 3 minuty do końca spotkania drużyna AGH prowadziła jeszcze 63:60, lecz w końcówce zabrakło krakowianom nieco chłodnej głowy i ostatecznie odnieśli dotkliwą pięciopunktową porażkę na własnym terenie. Za tydzień AGH czeka daleki mecz wyjazdowy w Poznaniu i kolejna szansa na walkę o komplet punktów!

AZS AGH Kraków – Górnik Trans.eu Wałbrzych 68:73 (24:17, 8:16, 22:20, 14:20)

AGH:
Wasyl 18 (2×3, 4 zb.), Mamcarczyk 14 (2×3, 4 zb., 4 as.), Koperski 13 (3×3, 3 zb.), Sadło 10 (6 zb.), Borówka 6 (3 zb.), Podworski 4 (9 zb.), Zych 2 (10 as.), Włodarczyk 1, Czerwonka, Kędel, Jakubek, Nowacki.