If you love somebody set them free…

Przed sezonem 2022/2023 Trener Wojciech Bychawski zapytany: „Skoro nie ekstraklasa w Krakowie, to może Pan poza Krakowem? Słyszałem takie zdanie, że Trener Bychawski z Krakowa się nigdy nie ruszy, bo mu tam wygodnie”, odpowiedział: „Mam marzenia, żyję nimi. Na pewno chciałbym kiedyś spróbować w ekstraklasie. Tylko żebym ja się mógł ruszyć z Krakowa to musi to być miejsce, w którym będę mógł pracować. Trzeba uwierzyć w pracę i być cierpliwym. Mariusz Pudzianowski mówi, że cierpliwy to nawet kamień ugotuje i ja ten kamień tak gotuję. Wierzę, że kiedyś go ugotuję”. Po czym podwinął rękawy i w kolejnym sezonie zrealizował postawiony przed Akademikami cel utrzymania z jednym z najniższych budżetów w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn. Są jednak ludzie, którym się nie odmawia. Są oferty, których się nie odrzuca. I są szanse, które trzeba wykorzystać.
13 sezonów w naszych barwach, 376 poprowadzonych meczów na centralnym szczeblu rozgrywek, setki meczów akademickich i młodzieżowych. 238 wygranych spotkań w 1LM oraz 2LM. Trzy awanse do 1 ligi. Play-off 1LM w 2022 roku i ta pamiętna niespodzianka w Wałbrzychu w I rundzie. Mistrzostwo Polski U20w 2019 roku. Akademickie Mistrzostwo Polski w 2018 roku. I choć dziś koszykarskie AGH płacze, to nie są to łzy smutku, ale dumy i nieskończonej wdzięczności za to wszystko, co udało się stworzyć od dosłownego zera, od samej III ligi, krok po kroku, do miejsca, w którym jesteśmy teraz. Gdyby trenerzy mieli numery, to ten Wojciecha Bychawskiego na pewno zostałby pewnego dnia zastrzeżony i wisiał wysoko pod sufitem w nowej hali SWFiS AGH. My wiemy, że nasze drogi jeszcze kiedyś się przetną, tylko to my sportowo musimy być godni tego powrotu. Mury naszej hali zawsze będą dla Trenera drugim domem .
Panie Trenerze, za wszystko to i to, czego nie sposób wymienić – DZIĘKUJEMY i życzymy powodzenia w ekstraklasie! Nie żegnamy się, ale mówimy – do zobaczenia!
Skip to content