Imponujące 37 punktów Wasyla

Kolejne piękne sportowe widowisko przy Piastowskiej zgotowali nam wczoraj koszykarze AGH! Praktycznie od sędziowskiego wyrzutu piłki  w górę podopieczni Wojciecha Bychawskiego narzucili ekipie Jamalex Polonia 1912 Leszno swój styl gry i szybko wyszli na prowadzenie 10:0. Po przerwie na żądanie trenera przyjezdnych, goście się nieco przebudzili, a I kwarta zakończyła się wynikiem 25:17. Dwie kolejne odsłony były znacznie bardziej wyrównane, a przysłowiową kropkę nad „i” Akademicy postawili dopiero w IV ćwiartce, wygrywając ją 16-ma oczkami! Tego dnia nic nie mogło zatrzymać rozpędzonego Iwana Wasyla, który zanotował 37 punktów przy skuteczności 14/15 z gry! Do tego dołożył 8 zbiórek i był najgłośniejszą postacią XI kolejki I ligi. Nie próżnował również Kapitan AZS, Tomasz Zych, który do 15 oczek rozdał 14 asyst! Rewelacyjny występ dał też Michał Borówka, który zaliczył drugie w szeregach krakowian double-double za 12 punktów i 11 desek. W kluczowych momentach skrzydła III sile I ligi podcinał zza łuku 6,75 Maciej Koperski, trafiając tak czterokrotnie! Dzięki wypracowanej przewadze cała meczowa dwunastka mogła zameldować się na parkiecie i nabrać cennego doświadczenia na zapleczu ekstraklasy. Panowie, pozostaje tylko powiedzieć – chapeau bas!

AZS AGH Kraków – Jamalex Polonia 1912 Leszno 95:75 (25:17, 22:21, 20:25, 28:12)

AGH:
Wasyl 37 (2×3, 8 zb., eval 38), Zych 15 (1×3, 14 as., 4 zb., eval 26), Koperski 15 (4×3), Borówka 12 (11 zb., 3 as., eval 25), Podworski 7 (4 zb.), Czerwonka 3 (1×3, 3 zb.), Mamcarczyk 3 (1×3, 3 as.), Kędel 2 (2 zb.), Sadło 1 (3 zb.), Włodarczyk, Nowacki, Jakubek.