Trzy „setki” i pewne 4-0

Miniony tydzień był niezwykle pracowity dla ekipy AGH! Oprócz rozgrywek I oraz III ligi, a także juniora starszego, studenci Akademii dzień po dniu rozegrali dwa mecze w ramach Akademickich Mistrzostw Małopolski. Zespół prowadzony przez Tomasza Zycha w poniedziałek pewnie pokonał AWF Kraków, 106:70, a we wtorek nie dał szans Politechnice Krakowskiej, wygrywając różnicą blisko 50 punktów, 106: 57! W pierwszym starciu 20 oczek zapisał Patryk Kędel, a w drugim o dwa mniej jego imiennik, Patryk Pachołek. Wcześniej Akademicy przekroczyli próg 100 punktów z Uniwersytetem Rolniczym, 113:76. W tym pojedynku po 24 oczka zaliczyli Maciej Koperski i Mateusz Nowacki. Pewne 4 – 0 w lidze AMM zostało dopełnione wygraną nad zespołem AZS PWSZ Tarnów, 81:49, do czego w dużej mierze przyczynił się występ Michała Pieniążka i jego 17 punktów! Ostatnie akademickie starcie AGH rozegra w poniedziałek, 17.12 o godz. 21:45, kiedy to we własnej hali podejmie AZS Uniwersytet Pedagogiczny.