Wojciech Bychawski i Piotr Biel z awansem na MŚ!

Dokonali prawie niemożliwego! Nasi Szkoleniowcy, Wojciech Bychawski oraz Piotr Biel wraz z Reprezentacją Polski U16 wywalczyli historyczny awans na Mistrzostwa Świata U17 w 2022 roku, które odbędą się w Alicante! Ostatni raz młodzieżowa reprezentacja Polski wystąpiła na najważniejszym turnieju na świecie 12 lat temu pod wodzą Trenera Jerzego Szambelana.

Panowie FIBA U16 European Challengers w Sofii rozpoczęli od sporej niespodzianki, pokonując bardzo mocną ekipę z Chorwacji 87:71. Dalej rozegrali niezwykle emocjonujące starcie przeciwko Łotwie i pomimo słabej II kwarty (przegranej 14:27), wyszarpali drugą wygraną 79:69! Wynik trzeciego pojedynku, z gospodarzami całego turnieju, aż takiego znaczenia nie miał, bowiem bez względu na to, co wyświetliłaby tablica po 40 minutach gry, Polacy chcąc zająć I miejsce w grupie, tak czy siak musieliby następnego dnia pokonać Niemców, którzy również nie zanotowali do tej pory porażki. Ostatecznie udało się pokonać Bułgarów z pełnym ich wsparciem miejscowych z trybun, 80:76! Wydawało się, że faworytem „finału” są Niemcy, posiadający wyraźną przewagę fizyczną oraz nazwiska, grające w największych europejskich klubach jak np. Real Madryt. Przy stanie 10:18 dla przeciwników Polacy jednak uwierzyli, że tu liczy się serce, charakter, zespół a nie jednostki oraz bądź co bądź świetny pomysł na grę Trenera Bychawskiego, który jego podopieczni zaczęli realizować w 100%! I pomimo tego, że prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie to Polacy zapalili 75:66 na koniec i mogli cieszyć się z właśnie spełnianych marzeń!

Reprezentacja Polski U16 nie tylko świetnie rozgrywała ostatnie minuty spotkań (często przegrywając i wychodząc na ostateczne prowadzenie), ale przede wszystkim rewelacyjnie broniła i pokazała drużynowy charakter prawdziwych wojowników. Charakter jaki my dobrze znamy i oglądamy w hali przy Piastowskiej! Napisaliście Panowie piękną hisorię i mamy nadzieję na więcej rozdziałów Waszego autorstwa! Jesteśmy bardzo dumni! Czapki z głów!!! GRATULACJE !!!!!

Skład Reprezentacji Polski: Kacper Jaworski, Marcin Kosiorowski, Kajetan Kuczawski, Maciej Nagel, Jan Nowicki, Szymon Nowicki, Mateusz Samiec, Paweł Sowiński, Igor Stolarz, Jan Śmiglak, Igor Urban, Jakub Zapart. 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Sztab Szkoleniowy: Wojciech Bychawski (Trener), Rafał Gil (Asystent Trenera), Marek Żukowski (Asystent Trenera), Piotr Biel (Trener Przygotowania Motorycznego), Daniel Tuskowski (Fizjoterapeuta). 🇵🇱🇵🇱🇵🇱