Bronimy halę przy Piastowskiej

Drugie zwycięstwo z rzędu, a pierwsze we własnej hali zanotowała wczoraj ekipa AGH! Podopieczni Wojciecha Bychawskiego po zaciętym boju do samego końca pokonali beniaminka Suzuki 1 Liga Mężczyzn, Enea Basket Poznań, 86:82. Panowie 10-punktową przewagę wypracowali sobie w pierwszej połowie i pomimo wąskiej rotacji postawili twarde warunki przyjezdnym. Już w I kwarcie punktowała cała 7-mka, która zameldowała się na krakowskim parkiecie. Pomimo słabszej III ćwiartki, kiedy to remisowy wynik zagościł na tablicy, Akademicy wytrzymali presję i zachowali więcej zimnej krwi. Najlepszy występ w karierze na zapleczu ekstraklasy zapisał Patryk Wydra i gdybyśmy przyznawali tytuły MVP spotkania, to ten wczorajszy z pewnością powędrowałby właśnie do niego – 22 pkt (82% z gry i 3 trójki), 5 zbiórek, 5 asyst oraz eval 32! Świetne zawody rozegrał Szymon Szmit, który pozwalał gospodarzom odskakiwać i łapać oddech, gdy goście deptali im po piętach – zgarnął 17 oczek (w tym 4 trójki). Blisko 37 minut na parkiecie spędził Michał Lis, notując 13 punktów oraz 5 asyst. Co warte wspomnienia, Lisu nie pozwolił, by zadrżała mu ręka na linii rzutów osobistych, gdy ważyły się losy pojedynku (przy 76:75 oraz 84:82). W ważnych momentach starcia kolegów pobudzał Kacper Rojek – 13 oczek, 5 desek i 3 przechwyty. Najlepszy mecz w barwach AZS rozegrał jak dotąd Latif, który rzucił 10 punktów (100% z gry) i zebrał 6 piłek, stając się ważnym ogniwem w krakowskiej rotacji. „Profesor Nie Do Zdarcia”, Paweł Zmarlak, był wszędzie tam, gdzie było potrzeba – podbił liczniki o 7 punktów, 7 asyst, 5 zbiórek i 3 przechwyty. Ponownie szybkie gwizdki dla Szymona Sobiecha nie pozwoliły mu w pełni rozwinąć skrzydeł, ale jego 17 minut w grze znacznie przyczyniły się do obrony hali przy Piastowskiej. Niestety poza składem byli Wojciech „Leszczu” Leszczyński oraz Damian Dyrda, na których szybkie powroty bardzo liczymy! Pomimo długiego weekendu i późnej pory (na którą niestety nie mamy wpływu) kierujemy ukłony w stronę tych, którzy przyszli oglądnąć kawał solidnego basketu, a zwłaszcza Cheerleaders AZS AGH, które głośno wspierały nas przez cały mecz! Bilans 2 – 4 i walczymy dalej!

AZS AGH Kraków vs Enea Basket Poznań 86:82 (24:19, 25:20, 15:25, 22:18)
AGH:
Wydra 22 (3×3, 5 zb., 5 as., eval 32), Szmit 17 (4×3), Rojek 13 (5 zb., 3 prz.), Lis 13 (1×3, 5 as., 3 as.), Abdelaal 10 (6 zb.), Zmarlak 7 (7 as., 5 zb., 3 prz.), Sobiech 4 (4 zb.), Hościłowicz, Leśniak, Matyja, Orłowski.