4 zwycięstwo z rzędu jest nasze!

4-0 to bilans w Suzuki 1 Liga Mężczyzn czterech ostatnich meczów Akademików, po tym jak wczoraj wrócili z tarczą z Krosna. W hali MOSiR byliśmy świadkami dwóch różnych spektakli – pierwsza połowa to całkowita dominacja podopiecznych Wojciecha Bychawskiego i Tomasza Orlickiego. Ekipa AGH w tej odsłonie popełniła zaledwie 2 straty, a z dystansu mierzyła tak jakby była na treningu, co pozwoliło zgarnąć aż 9 celnych trójek. W efekcie do szatni Panowie schodzili z, mogłoby się wydawać, bezpieczną przewagą, 31:57. Po zamianie stron to gospodarze wyszli bardziej skoncentrowani i zdeterminowani, zabierając się do odrabiania strat. Agresywne krycie na całym boisku skutecznie wymuszało straty gości (aż 15 popełnionych w II połowie), a lepiej wyregulowane celowniki Miasta Szkła pozwoliły już w III ćwiartce odrobić 13 oczek, 51:64. Ostatnie 10 minut to wojna nerwów. Gdy na nieco ponad minutę do końca starcia Santiago Vaulet z kontry wcelował zza linii 6,75, tablica wyniku zapaliła 72:73, a miejscowi kibice poderwali się z miejsc. Faulowany Patryk Wydra (15 pkt, 3×3), wyegzekwował oba rzuty osobiste (72:75) i mocno ekwilibrystycznym hakiem odpowiedział Julianowi Jasińskiemu na jego 2 oczka (74:77). Drużyna AZS skuteczną obroną uniemożliwiła realizację założeń z przerwy na żądanie Krosna, więc gospodarzom pozostał jedynie taktyczny faul. Pomimo dwóch przestrzelonych wolnych, piłkę w ataku wywalczył Damian Dyrda (14 pkt, 6 desek, 3 przechwyty), który z linii rzutów osobistych ustanowił końcowy wynik – 74:78! Ponownie najwięcej punktów w naszych szeregach zgarnął Wojciech Leszczyński – 19, do czego dołożył 7 zbiórek i wymusił na rywalach aż 9 przewinień. Cała Ekipa z Krakowa zostawiła ogrom serca na krośnieńskim parkiecie, co pozwoliło na kontynuację zwycięskiej passy! Brawo Panowie!
Miasto Szkła Krosno vs AZS AGH Kraków 74:78 (14:31, 17:26, 20:7, 23:14)
AGH:
Leszczyński 19 (1×3, 7 zb., 3 as., 9 fw), Wydra 15 (3×3), Dyrda 14 (1×3, 6 zb., 3 prz.), Fraś 10 (6 zb.), Zmarlak 9 (1×3, 4 zb., 3 as.), Majka 8 (2×3, 3 as.), Rojek 3 (1×3), Zgłobicki, Biegoń, Pieniążek, Matyja, Pruefer.